Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Informácie do mobilu

Na základe dopytu sme pripravili možnosť oznamov (notifikácie) správ, udalosti a oznamov do mobilného telefónu pomocou RSS kanála obce. Zabezpečili sme úpravu už existujúcej spoľahlivej a slušne hodnotenej aplikácie a jej následný kompletný preklad do slovenského jazyka Čítačka RSS | Podcasty.

Prečo takto ?

 • vývoj personifikovanej aplikácie by bol pre obec trvale nadbytočným výdavkom
 • stiahnutia SR aplikácií podobného typu sú nízke
 • hodnotenie týchto aplikácií nie je nijako oslnivé
 • obecnú stránku pre mobilné zariadenia sme upravili tak, aby obsahovala najdôležitejšie informácie, ale s možnosťou prístupu ku všetkým údajom
 • aplikácia umožňuje notifikáciu v reálnom čase
 • je pre obec zdarma
 • plánujeme v spolupráci aktualizácie a vylepšenia

Je aplikácia spoplatnená ?

Aplikácia je bezplatná, v prípade, že užívateľovi stačia len notifikácie z vybraných zdrojov každú hodinu ! Obec aplikácia nestojí nič. Ako väčšina aplikácií aj táto musí vývojárovi zarobiť na ďalší vývoj a aktualizácie existujúcich aplikácii a preto si užívateľ jednorazovou úhradou môže parametre vylepšiť:

 1. úprava intervalov – 1.79 EUR
 2. odstránenie reklám – 3.49 EUR
 3. prémiové odomknutie – 11.99 EUR

Aj bez týchto úhrad aplikácia funguje spoľahlivo a úplne, preto je vhodné ju odskúšať v bezplatnom režime, a až následne zakúpiť niektoré, alebo všetky vylepšenia.

Ako aplikáciu nainštalovať ?

Aplikáciu nájdete v GooglePlay na adrese:

RSS čítačka | Podcasty

Po jej inštalácii do mobilného telefónu je potrebné vykonať niekoľko jednoduchých krokov a nastaviť niekoľko základných parametrov (viď obrázky a návod nižšie).

 1. Po otvorení aplikácie je nutné nastaviť načítavanie zdrojov RSS. K tomu môžete využiť ich pridanie z hlavného okna (obr 03), alebo z ľavého panela (obr 04), ale tiež využiť možnosť načítania všetkých zdrojov, t.j. oznamov, športových oznamov a udalostí zo súboru OPML, ktorý si stiahnete do mobilu a načítate ho v ľavom paneli tlačidlom Importovať súbor OPML.
  Súbor nájdete tu:   Obec Bíňovce RSS (510 bajtov, 35 stiahnutí)
 2. Po načítaní, alebo nastavení zdrojov RSS ich môžete pre zjednodušenie premenovať a presunúť v ľavom paneli (obr 06), čo sa prejaví aj v hlavnom okne.
 3. Môžete nastaviť individuálne aj správanie sa každého zdroja RSS (obr 07 a 08)
 4. Nakoniec môžete vykonať aj zmenu nastavení celej aplikácie, ale aj bez týchto zmien všetko funguje ako má. Nastavenie je intuitívne, prípadne nejasnosti prosím do komentárov.

Ovládanie aplikácie

Po základnom nastavení Vám ostáva už len čakať na nové správy (oznamy, udalosti) zo strany prevádzkovateľa obecného portálu. Vaša aplikácia Vás upozorní na novo pridané správy vybraným spôsobom. Následne si oznam prečítate a zmažete, alebo uložíte. V prípade, že Vás oznam zaujme, môžete ho zdieľať aj so známymi jednoducho priamo z aplikácie.